Romaninan Axelar Community

Hello and welcome! This channel is for the Romanian Axelar community to discuss, share translated links as well as all relevant resources and content!

Romanian Telegram

1 Like

Aici este instrucțiunea cum să participați în proiectul Quantum Comunity:

1 Like

Am tradus whitepaper-ul in româna

Etapa unu a programei quantum community s-a terminat,mâine vor fi anunțați cei care vor nimeri in etapa a doua.

În total vor fi 4 faze:

:small_blue_diamond:Faza I (din 6 decembrie până pe 17 ianuarie) vor ajunge aici toți cei care fac măcar ceva pentru a participa la Programul comunitar Quantum.
:small_blue_diamond:Faza a II-a a programului (din 18 ianuarie până pe 1 februarie). Doar top 300 de oameni din prima fază vor intra. Oferă 333 de jetoane Axelar și NFT
:small_blue_diamond:Faza a III-a a programului (din 2 februarie până pe 16 februarie). Doar top 150 de oameni din faza a doua vor intra. Oferă 1000 de jetoane Axelar și NFT
:small_blue_diamond:Faza a IV-a a programului (17 februarie – 3 martie). Doar top 50 de oameni din faza a treia vor intra. Oferă 3000 de jetoane Axelar și NFT

Bună ziua, am creat un grup în limba română, toate informațiile sunt clare, descriere și bannere publicitare mici, și linkuri către sursa oficială.
O listă a lucrărilor efectuate.
Un total de 40 de articole.
A tradus documentația tehnică în alte 8 limbi și a postat-o.
Am creat câteva posturi proprii.
Am luat câteva dintre postările din sursa oficială și le-am tradus în limba română.
Am creat 2 bannere proprii.

Planuri suplimentare pentru grup

1. Adăugați linkuri către cele mai bune videoclipuri care descriu proiectul în diferite limbi.
  2. Informații importante în ruteniană (video).
  3. Cunoașterea site-ului web și consultarea grupurilor oficiale ale comunității pentru a intra în contact (videoclipuri în mai multe limbi).
    4)Articol de calitate de la autorul canalului despre de ce Axelar cu accent.
    5)Aș vrea să mai fac câteva bannere și mai multe articole scurte.
  4. Doar știrile importante vor apărea în grup, pentru a nu transforma canalul într-o grămadă de articole.

Iată un link către acest grup Telegram: Join Group Chat

Vor fi roboți care vor lucra la bandă, iată o schiță cu tot ce am reușit să fac în 10 ore, banda am fost doar eu. (De ce singur, este prima dată când particip la un astfel de eveniment).
Cererea a fost depusă și informațiile au fost trimise pe 17, așa că cred că oricine dorește să vadă grupul în avans și să îmi evalueze munca.